Karmy weterynaryjne dla psów ze schorzeniami nerek

Wybór karmy dla psa z niewydolnością nerek jest kluczową decyzją, która powinna zostać podjęta w odpowiedzialny sposób – podawany pokarm nie może bowiem negatywnie wpłynąć na stan zdrowia zwierzęcia. Jest to trudna kwestia i wymaga starannej analizy dostępnych na rynku specjalistycznych produktów. Niewydolność nerek to nieuleczalne schorzenie, które wymaga zastosowania specjalnej diety wspomagającej pracę układu moczowego Twojego pupila. Zaspokojenie potrzeb żywieniowych psa z tą przewlekłą chorobą jest niezwykle trudne, dlatego tak istotne jest dobranie karmy o odpowiednim składzie.
Karmy dla psa z niewydolnością nerek

Najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek – jaką wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Dieta psa zmagającego się z niewydolnością nerek powinna być przede wszystkim uboga w białko i fosfor. Zwykłe karmy dostępne w sklepach zazwyczaj zawierają dużo białka zwierzęcego – dla zdrowego czworonoga jest to wskazane – jednak choremu może poważnie zaszkodzić. Specjalistyczny pokarm dla psów z niewydolnością nerek powinien być łatwo przyswajalny, zawierać przeciwutleniacze oraz kwasy DHA i EPA, a także opierać się na recepturze zapobiegającej kwasicy metabolicznej.
Sklep internetowy z karmą weterynaryjną dla psa i kota

Niewydolność nerek u psa – karma

Zdiagnozowanie przewlekłej niewydolności nerek u psa oznacza konieczność wprowadzenia specjalnej diety – zwierzę powinno być karmione specjalistyczną karmą weterynaryjną o starannie opracowanym składzie. Prawidłowo dobrany pokarm pomoże odciążyć nerki zwierzęcia, wspomoże metabolizm i spowolni dalszy rozwój choroby. Można podawać zarówno karmę mokrą, jak i suchą – w każdym przypadku niezwykle ważne jest zapewnienie zwierzęciu stałego dostępu do świeżej wody. Psy z niewydolnością nerek zazwyczaj cierpią również na anemię i brak apetytu – dlatego warto postawić na produkty dobrej jakości, które będą atrakcyjne dla czworonoga.

Karma dla psa z chorymi nerkami – skład

Karma dla psa z niewydolnością nerek powinna charakteryzować się obniżoną zawartością białka i fosforu. Warto sięgać po produkty pełnoporcjowe, które dostarczą zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Białko obecne w karmie musi być bardzo wysokiej jakości, a jego niewielką ilość powinny rekompensować tłuszcze – np. olej rybny. Mięso, na którym bazuje tego typu pokarm, powinno być chude. Zazwyczaj uzupełnia się je warzywami o niskiej zawartości fosforu i niewielkim dodatkiem węglowodanów.

Karma mokra dla psa z niewydolnością nerek – sklep

Dieta, zaraz po leczeniu farmakologicznym, jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem wpływającym na poprawę stanu zdrowia psa chorującego na przewlekłą niewydolność nerek. Dlatego tak ważne jest to, by żywić zwierzę wyłącznie sprawdzonymi karmami weterynaryjnymi pochodzącymi z pewnych źródeł. Sklepem, w którym znajdziesz jedynie wyselekcjonowane produkty dedykowane psom cierpiącym na choroby nerek i układu moczowego, jest Vet-shop.pl. W szerokim asortymencie dostępnych jest wiele karm mokrych i suchych, które doskonale sprawdzą się jako podstawa codziennego żywienia Twojego pupila.